לכל אירועי החודש בבית

כל מה שצריך לדעת על אפילציה בהריון

אנחנו תמיד רוצות להיראות במיטבנו, ובמהלך תשעת חודשי ההיריון הכלל הזה לא ממש משתנה. למעשה, דווקא בתקופה הזו נשים רבות שמות דגש רב יותר על טיפוח, תוך שהן מקפידות לשמור על העובר ועל בריאותו, כמובן.

אחד הנושאים המשמעותיים בתחום הזה הוא נושא הסרת השיער, ויש לא מעט שיטות שמאפשרות לנו להיפטר מהשיער המיותר בחלקים שונים בגוף. חלקן מתאימות פחות, בעיקר משום שהן כואבות או לא נעימות, אחרות יעילות וארוכות טווח יותר, ובמקום טוב בראש הרשימה נמצאת האפילציה. השאלה המתבקשת היא – האם אפשר להמשיך לבצע אפילציה בהריון.

מה היא בכלל שיטת האפילציה?

הסרת שיער בשיטת האפילציה מתבצעת על ידי החדרת מחט חשמלית דקה אל זקיק השערה. המחט מחממת את כלי הדם שאחראיים על עידוד צמיחת השיער, וכך הם נקרשים ומפסיקים להזין את השערה – מה שמונע את צמיחתה.

זו ללא ספק שיטה מדויקת ויעילה מאוד, והיא גם נחשבת לאחת השיטות היעילות להסרת שיער לצמיתות. חשוב לא פחות מכך, אפילציה מאפשרת לנו לבצע טיפול מיד כשהשערה מתחילה לבצבץ, בלי להמתין זמן ממושך עד שתצמח לאורך מסוים, וגם בלי להמתין פרק זמן מוגדר בין טיפולים. הבשורה הטובה היא שהמחט החשמלית איננה כואבת וגם איננה מסוכנת, ולכן אין מניעה מביצוע אפילציה בהריון.

מחט חשמלית ותהליך אפילציה בהריון

אפילציה בהריון מותרת שכן מדובר על מחט חשמלית עם מתח נמוך שאיננה מהווה סיכון לעובר. מאחר ומדובר בנוסף בשיטה שאיננה כואבת, לא צפוי כאב גם לאישה ההרה.

כמובן שאם יש חשש כלשהו או רצון לעבוד נכון ובטוח, אפשר ומומלץ להתייעץ עם רופא עור לפני תחילת הטיפול. עם זאת, אפילציה בהריון נחשבת לבטוחה, וגם חומרי אלחוש שונים (למי שזקוקה) נחשבים לבטוחים לשימוש. מאחר והשיטה הזו אינה כואבת ברוב המקרים, היא מועדפת על ידי נשים רבות שמעדיפות להימנע משיטות כואבות יותר, או משיטות שאינן מספקות תוצאה ארוכת טווח.

האם אפשר להתחיל אפילציה בהריון?

שאלה נוספת שמטרידה נשים רבות היא השאלה האם ניתן להתחיל טיפולי אפילציה בהיריון, או שמא הטיפול בטוח למי שהחלה ממילא בשיטה עוד לפני שהתקבלה הבשורה המרגשת. גם כאן התשובה אינה שונה. אפילציה בהריון נחשבת לשיטה בטוחה, ללא כל קשר למועד שבו הרתה האישה. יתרה מכך, אין גם השפעה לנקודת הזמן במהלך ההריון שבה מתבצע הטיפול. כלומר, גם בשבוע הרביעי, בשבוע העשרים או בשלב מתקדם יותר, עדיין ניתן לבצע אפילציה.

אין במידע האמור לשמש כיעוץ וכל טיפול תלוי בעור ובגוף המטופל וצריך התאמה ואישור פרטניים לכל אישה.

בית הספר מכשיר את נשות הדרום להצלחה עם קורסים רבים בבאר שבע, אחד מהקורסים המוצעים הינו קורס אפילציה, הקליקי לפרטים.

סיכום ההמלצה
תאריך ההמלצה
קורס מומלץ
הסרת שיער באפילציה
מספר כוכבים
51star1star1star1star1star